Sınav İngilizcesi

Şirketler, üniversiteler, uluslararası kurumlar ve kamu kurumları, çalışanlarından veya akademik kariyer yapmak isteyen adaylardan yabancı dil sınavları ile İngilizce bilgisini belgelendirmesini isteyebilir.

Akademik kurumların ve şirketlerin bu ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik, tüm dünyada standart olarak belirlenmiş olan akademik İngilizce sınavları hazırlanmıştır. Genel, akademik düzeyde ve mesleki dallara yönelik olarak ayrılabilen sınavları talep eden kurumların sayısı oldukça yüksektir. Bununla birlikte uluslararası sınavların yanı sıra ülkemizde de standart olarak kabul edilen İngilizce sınavlar bulunur.

ENGLISH PRO ile Sınavlara Hazırlık

Sınav İngilizcesi ihtiyaca yönelik ve hedef odaklıdır. Her sınava yönelik özel bir eğitim süreci söz konusudur.

Bu programlar ön hazırlık ve hazırlık olmak üzere ayrılır. Eğer seviyeniz A2-B1 seviyesinde ise ön hazırlık programı, B2-C1 seviyesinde ise doğrudan hazırlık programına kaydolursunuz.

Her öğrencinin dil altyapısı farklıdır. Öğrencilerin gireceği sınava yönelik hazırlık yapması gerekir. Bu nedenle sınav İngilizcesi için öğrencinin en az B1-B2 olması önemlidir.

Sınav İngilizcesi programında hedeflenen sınav içeriğine uygun çalışma yapıyoruz. Hedeflenen sınavda beklenen dil yeterliliğine uygun eğitim program hazırlıyoruz. Hedef odaklı, öğrencinin ihtiyacına uygun ön hazırlık ve hazırlık programı yapıyoruz. Öğrencilerimizi hazırlandıkları dil sınavına en hızlı ve en verimli şekilde hazırlıyoruz.

IELTS

IELTS, Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı, İngilizce dil yeteneğinizi dinleme, okuma, yazma ve konuşma olarak ayrı ayrı ölçmeyi amaçlayan bir sınavdır. Uluslararası pek çok yükseköğretim kurumları ve ülkemizdeki bazı hazırlık sınıflarından muaf tutulmak amacıyla uygulanır. Yükseköğretimin yanı sıra bazı şirketler çalışanların İngilizce yeterliliğini görmek amacıyla bu sınavı talep edebilir. IELTS’in Genel ve Akademik olmak üzere iki çeşidi vardır.

IELTS, 4 aşamadan oluşan bir sınavdır. Bu aşamalar; dinleme (30 dakika), okuma (60 dakika), yazma (60 dakika) ve konuşma (11-14 dakika) olarak belirlenmiştir. IELTS ile öğrencilerin okuma, yazma, dinleme ve konuşma seviyesi belirlenir.

ENGLISH PRO olarak yoğun kurs programıyla IELTS sınavı hazırlığına odaklanıyoruz. Fark yaratan ve kaliteli bir eğitimle öğrencilerimizi hazırlıyor, öğrencilerimizin hedeflerine ulaşmasını sağlıyoruz. Her akademik sınav için belirlenen özel müfredatımız ile hedefe özel bir çalışma planı oluşturuyoruz. Alanında uzman öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizi IELTS sınav disiplinine ve tekniklerine çalıştırıyoruz.

TOEFL

TOEFL, adayların okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini test eden bir dil sınavıdır. Avrupa ve Asya, Avustralya, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere dünyanın pek çok noktasında üniversite ve çeşitli kurumlar tarafından tercih edilir. Kendine özgü bir formatı ve puanlama sistemi bulunan TOEFL, İngilizce bilgisinin haricinde belli teknik ve strateji odaklı hareket eder.

TOEFL sınavında dört beceriye odaklanılır. Bunlar; konuşma, dinleme, okuma ve yazmadır. Sınav, 3,5 ile 4 saat aralığında tamamlanır. Bilgisayarla yapılan sınavda öğrencinin yanında bir rehber ve gözetmen öğretmen bulunur. Gözetmen, sınavın nasıl uygulanacağı, bilgisayar kullanımı ve diğer konularda yardımcı olur.

ENGLISH PRO olarak öğrencilerimizi titizlikle TOEFL sınavına hazırlıyoruz. Öğrencilerimizin ilk aşamada seviye belirleme sınavı ile hangi seviyede olduklarını tespit ediyoruz. Hedeflenen puan aralığına göre eğitim programı oluşturuyoruz. Sınav İngilizcesi konusunda uzmanlaşmış, deneyimli eğitmenlerimiz tarafından verilen eğitimlerle istediğiniz hedefe adım adım ilerleyeceksiniz.

YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı)

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı olan YDS, ÖSYM tarafından yabancı dil yeterliliği istenen uzmanlık, lisans üstü eğitimlere ve dil tazminatı almak isteyenlere yönelik yapılan dil bilgisi seviye tespit sınavıdır. YDS, kamu personeli alımı da yer almak üzere lisansüstü öğrenci ve akademik personel alımlarında tercih edilir.

YDS’de gramer, okuma, anlama, kelime bilgisi ölçülür. Bu sınav, yılda üç kez uygulanır. Bu sınavlardan ilki, İlkbahar YDS Sınavı (YDS-1), ikincisi ise Sonbahar YDS Sınavı (YDS-2)’dır. Yılın son YDS uygulaması ise Kış YDS Sınavı (YDS-3)’dır.

YDS puanı ile alım yapan kurum ve kuruluşlar

  • Kamu kurumlarında çalışan ve dil tazminatı imkanından yararlanmak isteyenler
  • Yüksek lisans ve doktora adayları
  • Doçentlik sınavına başvurmak isteyenler
  • KPSS-A sınavına girenler

ENGLISH PRO olarak öğrencilerimize yetkin YDS eğitimi vererek hedeflediği puanı elde etmesine yardımcı oluyoruz.

YÖKDİL

Yabancı dil puanı, lisansüstü eğitimlerde ve akademik kariyer sürecindeki adaylarda talep edilen şartlar arasında yer alır. Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı olan YÖKDİL, sınava giren adayların Sosyal Bilimler, Fen Bilimler ve Sağlık Bilimleri alanındaki dil becerilerini geliştirmek amacıyla uygulanan bir sınav sistemidir.

Yalnızca sınav odaklı olan bu programda gereksinim duyulan dil bilgisi, sözcük dağarcığı, sınav stratejileri ve soru çözüm teknikleri test edilir. YÖKDİL sınavına yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitimine devam etmek isteyenler ve üniversitelerde dil yeterliliği beklenen adaylar katılır.

YÖKDİL sınavında hedeflediğiniz başarıya ulaşmanız için sınava yönelik strateji ve dil pratiği kazanarak hedeflediğiniz puanı almanıza yardımcı oluyoruz. YÖKDİL sınav içeriğine dair verilen temel eğitimlerin yanı sıra YÖKDİL sınav tekniği ve sınava dair püf noktalar, taktikler, ücretsiz etütler ve düzenli aralıklarla yapılan denemelerle sınava en iyi şekilde hazırlanmanızı sağlıyoruz.

YKS-DİL

YKS-DİL, ÖSYM tarafından yabancı dilde yükseköğretim programlarına yerleştirilecek öğrencilere yönelik yapılan bir sınav türüdür. Dil puanı gerektiren yükseköğretim programlarına yerleşmek isteyen öğrencilerin TYT (Temel Yeterlilik Testi)’nin yanı sıra YKS-DİL sınavına girerek başarılı olması gerekir.

YKS-DİL sınavında öğrencilerin belirledikleri yabancı dil alanı çerçevesinde kelime ve gramer seviyesiyle okuduğunu anlama kabiliyetleri test edilir. YKS-DİL sınavı İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça ve Rusça uygulanır. YKS-DİL sınavında toplamda 80 soru yer alır. Sorular ise paragraf tamamlama, cümle tamamlama, kelime, gramer, çeviri, durum ve diyalog soru türlerinden oluşur.

Sıkça Sorulan Sorular

Uzman eğitmenlerimiz ile her düzey için İngilizce eğitimi sunuyoruz. Starter kuruna ihtiyaç duyan öğrencilerimize eğitim koordinatörümüz tarafından kişiye özel eğitim planı uygulanarak bire bir özel ders imkânı da sunulur.

Eğitim programlarına kaydolmak için web sayfamızda bulunan Kayıt Formu’nu doldurabilirsiniz. Daha sonra ekibimizden arkadaşlarımız tarafınıza ulaşım sağlayarak eğitim programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme yapacaktır. Karar verdiğiniz takdirde English PRO şubemize gelerek veya online olarak %10 indirim fırsatı ile dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

1+1, 3+1 ve 5+1 olmak üzere farklı eğitim programlarımız bulunuyor. Eğitim programlarımıza bağlı olarak ders saati farklılık gösterebilir. Aynı zamanda bu eğitim programlarımız ile ekstra İngilizce özel ders alabileceğiniz gibi konuşma kulüplerine de katılım sağlayabilirsiniz.

English Pro olarak Genel İngilizce Eğitimi sınıflarımız maksimum 12 kişiden oluşur. Bu sayede eğitmenlerimiz, her bir öğrenci ile özel olarak ilgilenebilir. İş İngilizcesi kursları, özel nitelikli sınıflardan oluşur. Özel kurs seçeneği ise eğitmenlerin bire bir ilgilendiği eğitim programımızdır. İngilizceyi etkin bir şekilde öğrenmeniz sağlanır.

English Pro Genel İngilizce Eğitimi; A1, A2, B1, B2, C1, C2 olmak üzere 6 kurluk programdan oluşur. Her kurda, ELP (Avrupa Dil Portfolyosu) kriterleri doğrultusunda öğrencilerin okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi iletişim becerileri geliştirilir.

Bizimle İletişime Geçin

Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Fill out this field

Sizinle İletişime Geçelim