İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı (Proficiency)

Hazırlık atlama sınavı diğer adıyla Proficiency sınavı, eğitim dili İngilizce olan ve 1 yıl zorunlu olarak İngilizce hazırlık bölümü bulunan üniversitelerde öğrencinin dil yeterliliğinin ölçüldüğü ve değerlendirildiği bir sınavdır. Hazırlık atlama sınav sonucundan alınan puana göre öğrenciler kazanmış oldukları bölüme doğrudan başlayabilir.

Bu sınavda dilin tüm hedef alanları ele alınır. Sınavın ilk bölümü; grammar, vocabulary ve reading, ikinci bölümündeyse writing, listening ve speaking soruları bulunmaktadır. Zorluk seviyesi sınavı uygulayan üniversiteye göre değişiklik gösterir.

English Pro ile Hazırlık Atlama Sınavları

Her üniversite kendi içinde hazırlık atlama kriterleri belirler. Öğrencimizin sınava gireceği üniversite, dil seviyesi ve sınava kalan süre gibi ölçütlere dikkat edilerek kişiye özel eğitim programı oluşturulur, hedef odaklı ilerlenir.

Öğrencilerimiz için esnek çalışma saatleri ve günleri ile kişiselleştirilmiş bir program imkanı sunulmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Uzman eğitmenlerimiz ile her düzey için İngilizce eğitimi sunuyoruz. Starter kuruna ihtiyaç duyan öğrencilerimize eğitim koordinatörümüz tarafından kişiye özel eğitim planı uygulanarak bire bir özel ders imkânı da sunulur.

Eğitim programlarına kaydolmak için web sayfamızda bulunan Kayıt Formu’nu doldurabilirsiniz. Daha sonra ekibimizden arkadaşlarımız tarafınıza ulaşım sağlayarak eğitim programlarımız hakkında detaylı bilgilendirme yapacaktır. Karar verdiğiniz takdirde English PRO şubemize gelerek veya online olarak %10 indirim fırsatı ile dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

1+1, 3+1 ve 5+1 olmak üzere farklı eğitim programlarımız bulunuyor. Eğitim programlarımıza bağlı olarak ders saati farklılık gösterebilir. Aynı zamanda bu eğitim programlarımız ile ekstra İngilizce özel ders alabileceğiniz gibi konuşma kulüplerine de katılım sağlayabilirsiniz.

English Pro olarak Genel İngilizce Eğitimi sınıflarımız maksimum 12 kişiden oluşur. Bu sayede eğitmenlerimiz, her bir öğrenci ile özel olarak ilgilenebilir. İş İngilizcesi kursları, özel nitelikli sınıflardan oluşur. Özel kurs seçeneği ise eğitmenlerin bire bir ilgilendiği eğitim programımızdır. İngilizceyi etkin bir şekilde öğrenmeniz sağlanır.

English Pro Genel İngilizce Eğitimi; A1, A2, B1, B2, C1, C2 olmak üzere 6 kurluk programdan oluşur. Her kurda, ELP (Avrupa Dil Portfolyosu) kriterleri doğrultusunda öğrencilerin okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi iletişim becerileri geliştirilir.

Bizimle İletişime Geçin

Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Fill out this field

Sizinle İletişime Geçelim